VIDEO | FC Argeş, învinsă la scor de către Academica Clinceni, într-un meci amical

Superliga Publicat de Andrei Ionascu pe 8 ian 2021

FC Argeş şi Academica Clinceni au jucat un meci amical pe unul dintre terenurile Centrului Naţional de Pregătire al FRF de la Buftea, iar echipa din Clinceni a câştigat cu 4-1.

Academica Clinceni a deschis scorul în minutul 17, prin Mladen Jutric, iar Cristi Tănase a majorat diferenţa în minutul 28 şi a stabilit rezultatul primei reprize.

După pauză, ilfovenii au mai marcat de două ori, prin Florin Achim (85’) şi Adi Popa (87’). FC Argeş a reuşit golul de onoare în minutul 90+5, prin Mediop.

FC Argeş, prima repriză: Greab - Tofan, Turda, Deslandes, Şerbănică - Şerban, Panait - Drăghici, Năstăsie, Tudor - Barbu.

FC Argeş, a doua repriză: Micle - Oprescu, Maric, Leca, Muşat - Meza Colli, Maes - Popa, Sin, Cristian Dumitru - Mediop. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Dobrescu, Patriche - Cebotaru, Tănase, Cascini, Cordea - Dumitru, Chuncukov. Antrenor: Ilie Poenaru.

Academica Clinceni şi FC Argeş vor juca primul meci din 2021 în Liga 1 pe 14 ianuarie. Ilfovenii se deplasează la Cluj pentru meciul cu CFR (ora 20:00), iar piteştenii vor înfrunta FC Botoşani, în deplasare (ora 17:00). Ambele partide vor fi transmise în direct pe Look Sport+.