Nu e o glumă! Dennis Man a intrat în vizorul celor de la FC Barcelona. ”Ar fi o soluţie în condiţiile crizei economice provocate de pandemie” Nu e o glumă! Dennis Man a intrat în vizorul celor de la FC Barcelona. ”Ar fi o soluţie în condiţiile crizei economice provocate de pandemie”
Bogdan Mitrea şi-a prelungit contractul cu Sepsi Bogdan Mitrea şi-a prelungit contractul cu Sepsi
VIDEO | Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului, după reuşita din Supercupa Italiei VIDEO | Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului, după reuşita din Supercupa Italiei
CFR vrea să îl dea împrumut pe Jakub Vojtus la FC Voluntari CFR vrea să îl dea împrumut pe Jakub Vojtus la FC Voluntari
VIDEO | Adi Vasile, bucuros de amânarea partidei cu Rostov-Don. ”Sperăm ca o parte dintre jucătoare să se întoarcă” VIDEO | Adi Vasile, bucuros de amânarea partidei cu Rostov-Don. ”Sperăm ca o parte dintre jucătoare să se întoarcă”
Astra scapă de emoţii. Accidentarea lui David Lazar nu este deloc gravă Astra scapă de emoţii. Accidentarea lui David Lazar nu este deloc gravă

VIDEO | FC Barcelona, debut cu victorie în noul an! Messi a dat o pasă de gol

Barcelona Publicat de Andrei Ionascu pe 4 ian 2021

FC Barcelona a câştigat meciul din deplasare cu Huesca, scor 1-0, în etapa a 17-a din LaLiga, în direct pe Look Sport+. Leo Messi a revenit în echipa catalanilor şi a oferit o pasă de gol.

Olandezul Frenkie de Jong a înscris primul gol al Barcelonei în 2021, în minutul 27 al partidei.

Pe finalul primei reprize, Leo Messi a fost aproape să înscrie un gol superb din lovitură liberă, dar portarul Fernandez a avut o intervenţie perfectă.

Argentinianul a fost cel mai periculos jucător al Barcelonei şi în repriza a doua. Căpitanul echipei 'blaugrana' a fost aproape de gol şi în minutul 69, când a scăpat singur cu portarul, dar a fost blocat in extremis.

FC Barcelona are şase meciuri consecutive fără înfrângere în LaLiga şi ocupă locul 5 în clasament, la 10 puncte de liderul Atletico Madrid.

Sursa foto: Twitter FC Barcelona