Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore
CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României
Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem

VIDEO | FC Barcelona, debut cu victorie în noul an! Messi a dat o pasă de gol

Barcelona Publicat de Andrei Ionascu pe 4 ian 2021

FC Barcelona a câştigat meciul din deplasare cu Huesca, scor 1-0, în etapa a 17-a din LaLiga, în direct pe Look Sport+. Leo Messi a revenit în echipa catalanilor şi a oferit o pasă de gol.

Olandezul Frenkie de Jong a înscris primul gol al Barcelonei în 2021, în minutul 27 al partidei.

Pe finalul primei reprize, Leo Messi a fost aproape să înscrie un gol superb din lovitură liberă, dar portarul Fernandez a avut o intervenţie perfectă.

Argentinianul a fost cel mai periculos jucător al Barcelonei şi în repriza a doua. Căpitanul echipei 'blaugrana' a fost aproape de gol şi în minutul 69, când a scăpat singur cu portarul, dar a fost blocat in extremis.

FC Barcelona are şase meciuri consecutive fără înfrângere în LaLiga şi ocupă locul 5 în clasament, la 10 puncte de liderul Atletico Madrid.

Sursa foto: Twitter FC Barcelona