Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO | FC Botoşani obţine acasă un egal istoric cu FCSB, în meciul inaugural din play-off. Dugandzic a fost eroul moldovenilor

FCSB Publicat pe 29 feb 2020

FC Botoşani a obţinut în această seară, primul punct pe teren propriu în faţa celor de la FCSB, în meciul inaugural din play-off. Cele două echipe au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci transmis în direct de Look Plus.Gazdele au deschis scorul rapid, încă din minutul 5. Rodriguez a executat excelent o lovitură liberă, iar Dugandzic s-a înălţat dintr-un buchet de jucători şi a trimis cu capul în plasă. FCSB nu a intrat în panică şi a restabilit egalitatea în minutul 12, când Olaru i-a pasat lui Man, iar acesta a făcut ce a vrut cu defensiva moldovenilor şi l-a învins pe Hankic cu un şut din interiorul careului. Şi tot oaspeţii au marcat în minutele suplimentare ale primei reprize, doar că Man şi Olaru şi-au inversat rolurile. Primul i-a pasat jucătorului venit de la Gaz Metan Mediaş, care a pătruns şi i-a adus în avantaj pe bucureşteni.

Bucuria celor de la FCSB nu a ţinut mult, pentru că gazdele ai egalat rapid, în debutul reprizei secunde. Keyta l-a pus la grea încercare pe Bălgrădean, cu o execuţie de la 13-14 metri, din lateral, iar acesta a respins doar până la Dugandzic şi croatul a avut de îndeplinit o simplă formalitate şi a realizat „dubla”. Atacantul Botoşaniului a plătit însă scump: s-a accidentat la faza golului şi a fost nevoit să părăsească terenul. Croatul a ajuns la 5 goluri în ultimele 5 runde şi atrage atenţia „granzilor” din Liga 1, astfel că n-ar fi exclus ca din sezonul viitor să schimbe echipa.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, chiar dacă cele două echipe au mai trecut în câteva rânduri pe lângă gol, iar FC Botoşani şi FCSB termină la egalitate, 2-2. Remiza îi avantajează pe moldoveni, care urcă pe locul 2, cu 24 de puncte, la numai 2 de liderul CFR, după înjumătăţirea punctelor. FCSB ese află un loc mai jos şi are 23 de puncte.