LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO ǀ FC Buzău şi Unirea Slobozia au remizat în etapa a 11-a a Ligii a 2-a. Veteranul Ciprian Petre, decisiv pentru echipa lui Pustai

Liga II Publicat pe 22 oct 2021

FC Buzău – Unirea Slobozia s-a jucat vineri, de la ora 15:30, în direct la Look Sport. Partida a făcut parte din etapa a 11-a a Ligii a 2-a şi s-a terminat la egalitate, 1-1. Asta deşi la pauză oaspeţii au condus cu 1-0.

Unirea Slobozia a intrat în avantaj la cabine, în urma reuşitei lui Christ Afalna, din minutul 33. Rezultatul primelor 45 de minute părea că duce către o victorie surpriză, dar FC Buzău a revenit mai bine de la cabine şi a marcat la 10 minute de la reluare.

Introdus pe teren în partea secundă, veteranul Ciprian Petre a scos o lovitură de la 11 metri, iar Paul Paţurcă a transformat execuţia. S-a terminat 1-1, iar FC Buzău este, momentan, pe locul 5 în Liga 2, cu 21 de puncte. Unirea Slobozia e pe 7, cu 16 puncte.

Echipele utilizate:

• FC Buzău: R. Stoian – R. Zamfir, Vîrtej, A. Lopez, Tud. Oltean – Cr. Ciobanu (cpt.)(Paţurcă 46′), Gaitan, Cârstocea (Cip. Petre 53′), Al. Munteanu (A. Manea 74′) – Ekollo (Wiktorski 59′), Chică-Roşă
    Rezerve neutilizate: Cr. Avram – Ghinga, Kanda, Dr. Lazăr, Oteliţă
    Antrenor: Cristian Pustai
  • Unirea Slobozia: Gurău – Traşcu, I. Dinu, Perju, C-tin. Toma (cpt.) – Coadă, Greu (Seb. Ivan 69′) – Cruceru (Gab. Lazăr 82′), Bolohan (Savu 63′), Mustacă (M. Matei 69′) – Afalna (Al. I. Stoica 82′)
    Rezerve neutilizate: I. Poiană – Dorin Radu, Mih. Lemnaru, Turcu
    Antrenor: Adrian Mihalcea