Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului
Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza

VIDEO | FC Porto - Leverkusen 1-3. „Dragonii” sunt eliminaţi din Europa după o dublă înfrângere în faţa nemţilor

Fotbal Internațional Publicat pe 27 feb 2020
Bayer Leverkusen s-a impus, în această seară, în Portugalia, 3-1 cu FC Porto, în returul „16-imilor” Europa League. „Aspirinele” merg mai departe, în optimile competiţiei, după ce în tur au câştigat cu 2-1.

În această seară, în direct pe Look Sport, nemţilor le-a ieşit practic totul. În minutul 10, Alario a deschis scorul pentru oaspeţi şi speranţele „dragonilor” se năruiau. După pauză s-a conturat dezastrul pentru portughezi. Demirbay, în minutul 50, şi Havertz, 8 minute mai târziu, au dus scorul la un nevrosimil 3-0 în favoarea vizitatorilor, iar zarurile erau aruncate. Marega a marcat golul de onoare pentru Porto, în minutul 65, însă lusitanii nu au mai reuşit nimic până la final. Mai mult, Soares a văzut cartonaşul roşu cu 5 minute înainte de final, iar portughezii au terminat jocul în inferioritate, însă oricum nu mai conta. Cu scorul general de 5-2, germanii merg mai departe şi îşi propun să ajungă până în finala Europa League.