Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | FC Sevilla, cu un pas în finala Cupei Spaniei, după 2-0 cu FC Barcelona în manşa tur

Barcelona Publicat de Andrei Ionascu pe 11 feb 2021

FC Sevilla a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC Barcelona, scor 2-0, în manşa tur a semifinalelor Cupei Spaniei. Ivan Rakitic a înscris împotriva fostei echipe.

Sevilla a condus la pauză graţie fazei excepţionale a fundaşului Jules Kounde, în minutul 25, care a luat mingea la 30 de metri de poartă, a driblat doi adversari şi l-a învins pe portarul Marc-Andre ter Stegen.

În repriza a doua, Barcelona a dominat jocul, dar Ivan Rakitic a dat lovitura pe contraatac, în minutul 85. FC Barcelona a cerut ofsaid la această fază.

În minutul 90, Leo Messi putea să înscrie din lovitură liberă, dar portarul Bono a avut o intervenţie excelentă.

FC Sevilla are 7 victorii consecutive în toate competiţiile. Returul semifinalei cu Barcelona este programat pe 3 martie, pe Camp Nou.

Sursa foto: Twitter FC Sevilla