PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii VIDEO | ”La cum suntem plătiţi, cred că trebuie să dea mai mult”. Ioan Ovidiu Sabău şi-a criticat dur jucătorii

VIDEO | FC Voluntari – Hermannstadt 2-0. Brazilianul Eric a intrat în istorie devenind cel mai bun marcator străin din Liga 1

Fotbal Internațional Publicat pe 22 feb 2020

FC Voluntari s-a impus pe teren propriu cu Hermannstadt, 2-0, într-un meci din etapa a 26-a din Liga 1. În direct pe Look Plus, brazilianul Eric de Oliveira a deschis scorul în penultimul minut al primei reprize, atunci când a transformat un penalty. Astfel, el a ajuns la 65 de goluri şi a depăşit în topul golgeterilor un alt brazilian, pe Wesley da Silva, fostul atacant al celor de la FC Vaslui.

Golul sud-americanului nu a fost însă unicul al partidei. Olandezul Moussa Sanoh a stabilit rezultatul final, în minutul 63, iar ilfovenii câştigă cu 2-0. După acest succes, FC Voluntari rămâne ultima în clasament, dar face 20 de puncte şi se apropie de celelalte competitoare. De altfel, echipa pregătită de Mihai Teja are un an 2020 excelent în Liga 1. Din 5 meciuri jucate în acest an, FC Voluntari a câştigat 4 şi a pierdut unul singur, la acest capitol fiind peste echipe ca CFR Cluj, FCSB sau Viitorul. Asta după ce în primele 21 de etape, disputate în 2019, ilfovenii câştigaseră o singură partidă! Adversara ilfovenilor, Hermannstadt, rămâne cel puţin deocamdată pe poziţia a 10-a cu 25 de puncte.