Garbine Muguruza şi-a anunţat retragerea din activitate: “Povestea mea în acest sport a fost fantastică” Garbine Muguruza şi-a anunţat retragerea din activitate: “Povestea mea în acest sport a fost fantastică”
Vocile drumului către EURO 2024, premiate de APS. Emil Grădinescu şi Costi Mocanu, copleşiţi de emoţie Vocile drumului către EURO 2024, premiate de APS. Emil Grădinescu şi Costi Mocanu, copleşiţi de emoţie
Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT Dan Petrescu schimbă radical lotul lui CFR la vară. Nume grele vor fi OUT
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie China, în centrul unui scandal de dopaj la nataţie
Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore

VIDEO | FCSB A CÂŞTIGAT DERBY-UL CU CRAIOVA ŞI PĂSTREAZĂ ŞANSE LA TITLU

Video Publicat pe 1 apr 2019

FCSB a câştigat derby-ul cu Universitatea Craiova şi a depăşit-o pe rivala din Oltenia în clasament. Partida de pe Arena Naţională nu a dezamăgit, iar roş-albaştrii au deschis scorul după numai 8 minute, prin Hora. Ca şi în derby-ul din sezonul regulat, oltenii au revenit datorită unui penalty. Pigliacieli nu a mai fost lăsat de Mangia să execute, iar căpitanul Bancu a egalat în minutul 23. Nebunia a continuat pe Arena Naţională, iar FCSB a revenit în avantaj datorită lui Man. Reluările au arătat că mijlocaşul gazdelor era în offside în momentul şutului lui Planic. Un gol considerat incorect de specialişti a reuşit apoi şi Craiova. În prelungirile primei reprize, Cicâldău l-a doborât pe Benzar înainte să marcheze, iar cele două formaţii intrau la egalitate în pauză. Arbitrajul a fost din nou în prim plan şi în partea secundă, la un gol anulat FCSB-ului după un minut. Benzar nu se afla în offside, dar brigada de arbitri a considerat altceva, iar reuşita roş-albaştrilor a fost anulată. Gazdele au forţat în continuare, iar Morais l-a lăsat pe Gnohere cu poarta goală în faţă. S-a terminat 3-2 pentru FCSB, care a revenit pe 2 în clasament, la 5 puncte în spatele CFR-ului.