"Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem "Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem
VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

VIDEO | FCSB A ÎNVINS U CRAIOVA ŞI PUNE PRESIUNE PE CFR

Video Publicat pe 6 mai 2019

FCSB prelungeşte suspansul în lupta la titlu. Echipa lui Teja a câştigat derby-ul de la Craiova şi le-a răpit şansa CFR-iştilor să câştige titlul după meciul de la Giurgiu. În vulcanul de pe Oblemenco, oaspeţii au avut prima ocazie, însă Man s-a mişcat lent în careul oltean. După ce Gnohere a ieşit accidentat, Craiova a preluat apoi controlul partidei. Cicâldău a ratat o şansă mare de a deschide scorul.

După 30 de minute a ieşit în evidenţă Donkor. Fundaşul Craiovei a avut o intervenţie inconştientă la Coman, iar Istvan Kovacs a dictat penalty. Tănase a transformat şi FCSB a trecut în avantaj, contrar cursului jocului. Oltenii puteau intra la egalitate în pauză, însă Mihăilă l-a făcut mare pe Bălgrădean. Repriza a doua a început tot cu gazdele în atac, dar Bărbuţ şi apoi Mihăilă nu au reuşit să marcheze.

Pe contraatac, Denis Man putea închide meciul, dar s-a făcut de râs singur cu Piliaceli. După 10 minute, Meza Colli nu a ajuns la pasa lui Mihăilă. Oboseala şi-a spus cuvântul în tabăra oltenilor pe final, care au apărut tot mai greu în careul oaspeţilor, iar Man şi-a spălat păcatele în prelungiri cu golul de 0-2.