Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen
EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look
EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului

VIDEO | FCSB A ÎNVINS U CRAIOVA ŞI PUNE PRESIUNE PE CFR

Video Publicat pe 6 mai 2019

FCSB prelungeşte suspansul în lupta la titlu. Echipa lui Teja a câştigat derby-ul de la Craiova şi le-a răpit şansa CFR-iştilor să câştige titlul după meciul de la Giurgiu. În vulcanul de pe Oblemenco, oaspeţii au avut prima ocazie, însă Man s-a mişcat lent în careul oltean. După ce Gnohere a ieşit accidentat, Craiova a preluat apoi controlul partidei. Cicâldău a ratat o şansă mare de a deschide scorul.

După 30 de minute a ieşit în evidenţă Donkor. Fundaşul Craiovei a avut o intervenţie inconştientă la Coman, iar Istvan Kovacs a dictat penalty. Tănase a transformat şi FCSB a trecut în avantaj, contrar cursului jocului. Oltenii puteau intra la egalitate în pauză, însă Mihăilă l-a făcut mare pe Bălgrădean. Repriza a doua a început tot cu gazdele în atac, dar Bărbuţ şi apoi Mihăilă nu au reuşit să marcheze.

Pe contraatac, Denis Man putea închide meciul, dar s-a făcut de râs singur cu Piliaceli. După 10 minute, Meza Colli nu a ajuns la pasa lui Mihăilă. Oboseala şi-a spus cuvântul în tabăra oltenilor pe final, care au apărut tot mai greu în careul oaspeţilor, iar Man şi-a spălat păcatele în prelungiri cu golul de 0-2.