VIDEO | FCSB, SALVATĂ DE UN VLAD AFLAT ÎN ZI DE GRAȚIE PE CLUJ ARENA. VICECAMPIOANA MERGE MAI DEPARTE ÎN CUPĂ CU MARI EMOȚII - LOOKSPORT
Cupa României Noutăți Video

FCSB s-a impus pe Cluj Arena, 1-0 cu Universitatea Cluj, și se califică în sferturile Cupei. În direct pe Look Plus, unicul gol al meciului a fost reușit de Hora în minutul 12. „U” Cluj a răspuns imediat și nu a lăsat niciun moment impresia că provine dintr-un eșalon inferior adversarului. Florescu și Gavra au trecut pe lângă egalare, dar portarul Andrei Vlad a avut câteva intervenții de excepție.

Universitatea a continuat să atace și în repriza secundă, însă FCSB a ratat ocazia meciului, în minutul 82, când Tănase a ratat un penalty. „Studenții” au încheiat meciul în atac și au irosit o nouă șansă imensă, chiar în minutul 90, când Kay a reluat spectaculos pe spate, dar Vlad a plutit imperial și a salvat-o din nou pe FCSB, care se califică și își așteaptă acum viitoarea adversară în sferturile de finală ale competiției.