VIDEO | FCSB TRECE DE SEPSI ȘI URCĂ PE LOCUL 4. ARDELENII AU LUAT FOC DUPĂ UN PENALTY MAI MULT DECÂT CONTROVERSAT - LOOKSPORT
Liga I Noutăți Video

FCSB s-a impus cu Sepsi, 2-1, la capătul unui meci viu, cu multe faze la ambele porți. În direct pe Look Plus, Sepsi a deschis scorul prin Karanovic, în minutul 27 și a intrat la pauză la adăpostul unui avantaj fragil. La 10 minute de la reluare, centralul Horațiu Feșnic a acordat un penalty inexistent după un presupus fault asupra lui Tănase, iar Gnohere a îndeplinit o simplă formalitate și a egalat. Doar 4 minute mai târziu, Tănase a adus adus victoria echipei sale și fericirea pe Arena Națională, reușind să marcheze pentru 2-1.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, deși cele două echipe s-au jucat cu ocaziile. Cu acest succes, FCSB face 24 de puncte și urcă pe locul 4, la 6 puncte de liderul CFR Cluj. În schimb, Sepsi e abia pe locul 10 cu 16 puncte și se îndepărtează de locurile care duc în play-off.