Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore Record mondial doborât de un campion nigerian. A jucat şah fără întrerupere timp de 58 de ore
CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României CSM Bucureşti – Dunărea Brăila e finala Cupei României
Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem Bianca Ghelber s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, cu 6 centimetri peste barem
Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari 3-1. Portarul Vâlceanu, gafă explicabilă VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari 3-1. Portarul Vâlceanu, gafă explicabilă
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani

VIDEO | FCSB TRECE DE SEPSI ŞI URCĂ PE LOCUL 4. ARDELENII AU LUAT FOC DUPĂ UN PENALTY MAI MULT DECÂT CONTROVERSAT

Video Publicat pe 3 nov 2019

FCSB s-a impus cu Sepsi, 2-1, la capătul unui meci viu, cu multe faze la ambele porţi. În direct pe Look Plus, Sepsi a deschis scorul prin Karanovic, în minutul 27 şi a intrat la pauză la adăpostul unui avantaj fragil. La 10 minute de la reluare, centralul Horaţiu Feşnic a acordat un penalty inexistent după un presupus fault asupra lui Tănase, iar Gnohere a îndeplinit o simplă formalitate şi a egalat. Doar 4 minute mai târziu, Tănase a adus adus victoria echipei sale şi fericirea pe Arena Naţională, reuşind să marcheze pentru 2-1.

Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, deşi cele două echipe s-au jucat cu ocaziile. Cu acest succes, FCSB face 24 de puncte şi urcă pe locul 4, la 6 puncte de liderul CFR Cluj. În schimb, Sepsi e abia pe locul 10 cu 16 puncte şi se îndepărtează de locurile care duc în play-off.