VIDEO | Surpriza "Profului" Andi Vasluianu: de ce şi-ar fi dorit să fie antrenor, dacă nu reuşea în actorie VIDEO | Surpriza "Profului" Andi Vasluianu: de ce şi-ar fi dorit să fie antrenor, dacă nu reuşea în actorie
VIDEO | ”Mă simt fantastic. E un sentiment extraordinar”. Anunţul jurnaliştilor străini, după ce Stanciu a luat titlul cu Slavia VIDEO | ”Mă simt fantastic. E un sentiment extraordinar”. Anunţul jurnaliştilor străini, după ce Stanciu a luat titlul cu Slavia
Începe licitaţia pentru Man! După Norwich, o nouă echipă vrea să-l transfere Începe licitaţia pentru Man! După Norwich, o nouă echipă vrea să-l transfere
VIDEO | Cea mai proastă veste pentru Liverpool. Klopp a anunţat când se retrage din fotbal VIDEO | Cea mai proastă veste pentru Liverpool. Klopp a anunţat când se retrage din fotbal
INCREDIBIL | Deian Boldor, agresat de colegii de la Partizani după ce a fost depistat pozitiv cu coronavirus! Situaţia fostului internaţional U21 al României INCREDIBIL | Deian Boldor, agresat de colegii de la Partizani după ce a fost depistat pozitiv cu coronavirus! Situaţia fostului internaţional U21 al României
”Contează doar să câştigăm şi să aducem titlul în Bănie”. Meci pe viaţă şi pe moarte cu FCSB. Mihăilă anunţă: ”Dacă se întâmpla asta, exploda stadionul” ”Contează doar să câştigăm şi să aducem titlul în Bănie”. Meci pe viaţă şi pe moarte cu FCSB. Mihăilă anunţă: ”Dacă se întâmpla asta, exploda stadionul”

VIDEO | Fenerbahce - Galatasaray 1-3. „Ienicerii” lui Terim câştigă pe „Şukru Saracoglu” şi egalează la puncte liderul

Fotbal Publicat pe 23 feb 2020

Fără Florin Andone, lăsat de Fatih Terim pe banca de rezerve, Galata s-a văzut condusă încă din minutul 21, când gazdele au primit lovitură de pedeapsă. A transformat neamţul Max Kruse şi întreg „Şukru Saracoglu” a luat foc. Numai că prima repriză s-a încheiat cum nu se putea mai rău pentru Fenerbahce. Donk a egalat cu 5 minute înainte de pauză şi cele două echipe urmau să o ia de la capăt în partea a doua a jocului.

Echilibrul s-a rupt defintiv în minutul 67, când Yanal a văzut direct cartonaşul roşu, iar Fener a rămas în 10. Trei minute mai târziu, a venit o nouă lovitură. „Tigrul” Falcao a transformat o lovitură de pedeapsă şi a adus-o pe Galatasaray în avantaj. Iar dezastrul gazdelor nu s-a oprit aici. Nou intratul Turuc a fost eliminat şi Fener se afla în faţa unei misiuni imposibile, cu doi oameni mai puţin pe teren şi condusă cu 2-1. Pe un final încins, Galatasaray a rămas în 10, după ce marocanul Younes Belhanda a primit al doilea galben, dar gazdele nu au reuşit să profite până la final. Mai mult, în minutele suplimentare, nigerianul Henry Onyekuru a făcut 3-1 şi a risipit oride urmă de îndoială în privinţa deznodământului partidei. Galatasaray a câştigat la final cu 3-1, iar victoria de pe terenul marii rivale îi permite să egaleze la puncte (45) liderul, pe Trabzonspor. În schimb, Fenerbahce rămâne cu 36 de puncte, e doar pe poziţia a şasea, şi pare ieşită de tot din lupta pentru titlu.