VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP
Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan Tensiuni mari în vestiarul Barcelonei, după eliminarea din Champions League! Araujo, răspuns tranşant pentru Gundogan
Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului” Fostul mare arbitru nu l-a menajat pe Istvan Kovacs: „Tu, buricul Pământului”
David Popovici, încă o medalie de aur la naţionalele de înot în bazin de 50 de metri David Popovici, încă o medalie de aur la naţionalele de înot în bazin de 50 de metri
Viitorul lui Valentin Mihăilă a fost decis! Unde va juca inernaţionalul român în sezonul viitor Viitorul lui Valentin Mihăilă a fost decis! Unde va juca inernaţionalul român în sezonul viitor
”Şi eu am fost copil de mingi”. În prag de titlu, Ştefan Târnovanu a avut o reacţie emoţionantă ”Şi eu am fost copil de mingi”. În prag de titlu, Ştefan Târnovanu a avut o reacţie emoţionantă

VIDEO | Fenerbahce - Galatasaray 1-3. „Ienicerii” lui Terim câştigă pe „Şukru Saracoglu” şi egalează la puncte liderul

Fotbal Internațional Publicat pe 23 feb 2020

Fără Florin Andone, lăsat de Fatih Terim pe banca de rezerve, Galata s-a văzut condusă încă din minutul 21, când gazdele au primit lovitură de pedeapsă. A transformat neamţul Max Kruse şi întreg „Şukru Saracoglu” a luat foc. Numai că prima repriză s-a încheiat cum nu se putea mai rău pentru Fenerbahce. Donk a egalat cu 5 minute înainte de pauză şi cele două echipe urmau să o ia de la capăt în partea a doua a jocului.

Echilibrul s-a rupt defintiv în minutul 67, când Yanal a văzut direct cartonaşul roşu, iar Fener a rămas în 10. Trei minute mai târziu, a venit o nouă lovitură. „Tigrul” Falcao a transformat o lovitură de pedeapsă şi a adus-o pe Galatasaray în avantaj. Iar dezastrul gazdelor nu s-a oprit aici. Nou intratul Turuc a fost eliminat şi Fener se afla în faţa unei misiuni imposibile, cu doi oameni mai puţin pe teren şi condusă cu 2-1. Pe un final încins, Galatasaray a rămas în 10, după ce marocanul Younes Belhanda a primit al doilea galben, dar gazdele nu au reuşit să profite până la final. Mai mult, în minutele suplimentare, nigerianul Henry Onyekuru a făcut 3-1 şi a risipit oride urmă de îndoială în privinţa deznodământului partidei. Galatasaray a câştigat la final cu 3-1, iar victoria de pe terenul marii rivale îi permite să egaleze la puncte (45) liderul, pe Trabzonspor. În schimb, Fenerbahce rămâne cu 36 de puncte, e doar pe poziţia a şasea, şi pare ieşită de tot din lupta pentru titlu.