Lazio - Sassuolo, 1-1, la pauză! Ştefan Radu e titular, Chiricheş e suspendat Lazio - Sassuolo, 1-1, la pauză! Ştefan Radu e titular, Chiricheş e suspendat
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ACUM  pe Look Sport+. Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ACUM pe Look Sport+. Echipele de start
VIDEO | Gaz Metan a câştigat cu ultima clasată din Casa Liga 1, Poli Iaşi. Echipa lui Costa şi-a păstrat statutul şi s-a impus cu 2-1 VIDEO | Gaz Metan a câştigat cu ultima clasată din Casa Liga 1, Poli Iaşi. Echipa lui Costa şi-a păstrat statutul şi s-a impus cu 2-1
VIDEO | Elche - Barcelona, 0-2. Catalanii urcă pe 3 şi pun presiune pe rivalii de la Real Madrid VIDEO | Elche - Barcelona, 0-2. Catalanii urcă pe 3 şi pun presiune pe rivalii de la Real Madrid
Viitorul l-a transferat pe Răzvan Grădinaru de la FC Voluntari! Viitorul l-a transferat pe Răzvan Grădinaru de la FC Voluntari!
Tragedie fără margini în Brazilia! Patru fotbalişti ai echipei Palmas FR au murit, după ce avionul s-a prăbuşit. UPDATE: primelele imagini de la locul faptei Tragedie fără margini în Brazilia! Patru fotbalişti ai echipei Palmas FR au murit, după ce avionul s-a prăbuşit. UPDATE: primelele imagini de la locul faptei

Superlig Publicat de Răzvan Stîngă pe 22 iun 2020

Fenerbahce continuă să facă paşi greşiţi în campionatul primei ligi din Turcia. Fosta deţinătoare a titlului din Super Lig a pierdut în etapa a 28-a, deplasarea cu Kasimpasa, scor 0-2. La pauză a fost egal, 0-0.

• Partida a fost transmisă în direct de Look Sport.

Kasimpasa a marcat ambele goluri după pauză. Cel care a deshis scorul a fost Thiam (min. 55), iar emoţiile victoriei au fost spulberate în minutele de prelungire (min. 90+2), de Erdogan. Fenerbahce a ajuns astfel la a patra înfrângere în ultimele cinci meciuri din deplasare. A luat doar un punct în acest timp, iar diferenţa faţă de locurile de Europa este din ce în ce mai mare.

Fenerbhce e acum pe locul 7, cu 43 de puncte, la 8 puncte de locul 4, Galatasaray. În etapa următoare, primeşte vizita celor de la Yeni Malatyaspor, clasaţi pe poziţia a 14-a din 18 echipe.