Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

Superlig Publicat de Răzvan Stîngă pe 22 iun 2020

Fenerbahce continuă să facă paşi greşiţi în campionatul primei ligi din Turcia. Fosta deţinătoare a titlului din Super Lig a pierdut în etapa a 28-a, deplasarea cu Kasimpasa, scor 0-2. La pauză a fost egal, 0-0.

• Partida a fost transmisă în direct de Look Sport.

Kasimpasa a marcat ambele goluri după pauză. Cel care a deshis scorul a fost Thiam (min. 55), iar emoţiile victoriei au fost spulberate în minutele de prelungire (min. 90+2), de Erdogan. Fenerbahce a ajuns astfel la a patra înfrângere în ultimele cinci meciuri din deplasare. A luat doar un punct în acest timp, iar diferenţa faţă de locurile de Europa este din ce în ce mai mare.

Fenerbhce e acum pe locul 7, cu 43 de puncte, la 8 puncte de locul 4, Galatasaray. În etapa următoare, primeşte vizita celor de la Yeni Malatyaspor, clasaţi pe poziţia a 14-a din 18 echipe.