Un nou nume a apărut pe lista de transferuri la FCSB. ”Are 11 goluri în 20 de meciuri” Un nou nume a apărut pe lista de transferuri la FCSB. ”Are 11 goluri în 20 de meciuri”
Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte în privinţa retrogradării echipei FCU Craiova: ”Trebuie să cadă” Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte în privinţa retrogradării echipei FCU Craiova: ”Trebuie să cadă”
Motivul ireal pentru care un fotbalist iranian a fost sancţionat Motivul ireal pentru care un fotbalist iranian a fost sancţionat
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Situaţie complicată la o echipă cu pretenţii. ”Din antrenor apreciat, respectat, eşti un nimeni acum!” Situaţie complicată la o echipă cu pretenţii. ”Din antrenor apreciat, respectat, eşti un nimeni acum!”
Sergio Rico va fi supus unor noi teste, înaintea de revenirea în competiţie Sergio Rico va fi supus unor noi teste, înaintea de revenirea în competiţie

VIDEO | Florin Andone, „paşă” pe Türk Telekom Arena! Românul a dat două goluri şi a fost omul decisiv pentru Galata în meciul cu Sivasspor

Video Publicat pe 18 oct 2019

Florin Andone a fost omul meciului în Galatasaray - Sivasspor, din Superliga Turciei, încheiat cu scorul de 3-2. În direct pe LOOK SPORT 2, românul a deschis scorul în minutul 21 cu o execuţie spectaculoasă, iar apoi a marcat pentru 2-0, dintr-un penalty scos tot de el, cu 3 minute înainte de pauză.

Sivasspor a rămas în 10 din minutul 48, când Cofie a văzut al doilea cartonaş galben, dar chiar şi aşa a revenit în joc, din minutul 69. când Kone a redus diferenţa. Însă Babel a refăcut diferenţa de două goluri pentru Galatasaray, după numai 5 minute. Reuşita lui Yesilyurt, cu 6 minute înainte de final, a aprins meciul, dar Galata a rezistat şi s-a impus la final cu 3-2.