Dinamo - Astra, vineri, de la ora 21.00, în direct pe Look Sport. Cine şi pe cine (în)Groapă în Ştefan cel Mare? Oaspeţii, decimaţi de coronavirus Dinamo - Astra, vineri, de la ora 21.00, în direct pe Look Sport. Cine şi pe cine (în)Groapă în Ştefan cel Mare? Oaspeţii, decimaţi de coronavirus
VIDEO | FC Argeş - FC Voluntari se joacă, vineri, de la 18:00. Spectacolul din Casa Liga 1 se vede pe Look Sport VIDEO | FC Argeş - FC Voluntari se joacă, vineri, de la 18:00. Spectacolul din Casa Liga 1 se vede pe Look Sport
Astra, decimată de COVID-19! 12 noi cazuri înaintea meciului cu Dinamo. Mara: "Nu putem juca. Închidem clubul!". Partida echipei a doua, reprogramată de FRF! Astra, decimată de COVID-19! 12 noi cazuri înaintea meciului cu Dinamo. Mara: "Nu putem juca. Închidem clubul!". Partida echipei a doua, reprogramată de FRF!
Încă o opţiune pentru Koeman. Umtiti a revenit la antrenamente după patru luni de pauză Încă o opţiune pentru Koeman. Umtiti a revenit la antrenamente după patru luni de pauză
Focar de COVID-19 şi la CSM Reşiţa. Meciul cu Chiajna, anulat! Focar de COVID-19 şi la CSM Reşiţa. Meciul cu Chiajna, anulat!
Gheorghe Mustaţă, ferm în faţa lui Gigi Becali: ”Dacă ieşim să vorbim aşa pe la TV, doar de dragul de a vorbi, nu facem nimic!” Gheorghe Mustaţă, ferm în faţa lui Gigi Becali: ”Dacă ieşim să vorbim aşa pe la TV, doar de dragul de a vorbi, nu facem nimic!”

VIDEO | Frankfurt câştigă categoric cu Hertha Berlin şi urcă pe primul loc în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 sep 2020

Eintracht Frankfurt a câştigat cu scorul de 3-1, contra celor de la Hertha Berlin, în etapa cu numărul II din Bundesliga.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 30, prin Silva, care a transformat o lovitură de pedeapsă, iar la scurt timp, Dost a majorat diferenţa, după ce a trimis o lovituă de cap, dintr-o centarea a lui Kamada, de pe partea dreaptă.

În actul secund, tot cei de la Frankfurt au fost cei mai periculoşi ofensiv, iar acest lucru s-a văzut. Rode a punctat în minutul 71, cu un şut plasat, de la marginea careului, care a prins efect.

Hertha a marcat golul de onoare, după ce Hinteregger, fostul adversar al României din Liga Naţiunilor a deviat o minge în proprie poartă.

În urma succesului de vineri, Frankfurt urcă pe locul 1 în clasament, cu 4 puncte.