Wolverhampton a învins Leeds United, scor 1-0, în Premier League
FCSB rămâne fără Reghecampf. Antrenorul a intrat în negocieri cu alt club FCSB rămâne fără Reghecampf. Antrenorul a intrat în negocieri cu alt club
"Portarul golgheter" stă aproape de fotbal. Cu ce se ocupă Rogerio Ceni, la 47 de ani "Portarul golgheter" stă aproape de fotbal. Cu ce se ocupă Rogerio Ceni, la 47 de ani
Atacuri cibernetice asupra Olimpiadei de anul viitor din Japonia. Acuzaţii grave făcute de Marea Britanie şi Statele Unite Atacuri cibernetice asupra Olimpiadei de anul viitor din Japonia. Acuzaţii grave făcute de Marea Britanie şi Statele Unite
Număr uriaş de fani, la partida Olympiakos - Olympique Marseille, din Champions League Număr uriaş de fani, la partida Olympiakos - Olympique Marseille, din Champions League
Sergiu Buş nu crede că a fost o victorie norocoasă cu Clinceniul. ”Dar sunt sigur că de meciul următor vom intra în ritm” Sergiu Buş nu crede că a fost o victorie norocoasă cu Clinceniul. ”Dar sunt sigur că de meciul următor vom intra în ritm”

VIDEO | Frankfurt câştigă categoric cu Hertha Berlin şi urcă pe primul loc în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 25 sep 2020

Eintracht Frankfurt a câştigat cu scorul de 3-1, contra celor de la Hertha Berlin, în etapa cu numărul II din Bundesliga.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 30, prin Silva, care a transformat o lovitură de pedeapsă, iar la scurt timp, Dost a majorat diferenţa, după ce a trimis o lovituă de cap, dintr-o centarea a lui Kamada, de pe partea dreaptă.

În actul secund, tot cei de la Frankfurt au fost cei mai periculoşi ofensiv, iar acest lucru s-a văzut. Rode a punctat în minutul 71, cu un şut plasat, de la marginea careului, care a prins efect.

Hertha a marcat golul de onoare, după ce Hinteregger, fostul adversar al României din Liga Naţiunilor a deviat o minge în proprie poartă.

În urma succesului de vineri, Frankfurt urcă pe locul 1 în clasament, cu 4 puncte.