Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League

VIDEO | FRANKFURT FACE INSTRUCŢIE CU LEVERKUSEN ŞI E ÎN REVENIRE DE FORMĂ

Bundesliga Publicat pe 18 oct 2019

Frankfurt s-a impus pe teren propriu cu 3-0 în faţa lui Leverkusen, într-un meci din etapa a şaptea din Bundesliga. În direct pe Look Sport 3, fosta semifinalistă Europa League a lovit rapid, încă din minutul 4, prin Paciencia. Şi tot Paciencia a făcut 2-0 din penalty, în minutul 17. Leverkusen s-a aruncat în atac şi a irosit câteva bune situaţii, însă cei care au marcat au fost tot fotbaliştii echipei gazdă. Dost a înscris pe contraatac şi a făcut 3-0, stabilind şi scorul final, cu 10 minute înainte de final,

După acest rezultat, Frankfurt o depăşeşte în clasament pe Leverkusen şi urcă pe locul 7 cu 14 puncte. Leverkusen este pe 8 şi are tot 14 puncte, dar cele două echipe sunt despărţite de golaveraj.