VIDEO | FRANKFURT FACE INSTRUCȚIE CU LEVERKUSEN ȘI E ÎN REVENIRE DE FORMĂ - LOOKSPORT
Bundesliga Noutăți Video

VIDEO | FRANKFURT FACE INSTRUCȚIE CU LEVERKUSEN ȘI E ÎN REVENIRE DE FORMĂ

Frankfurt s-a impus pe teren propriu cu 3-0 în fața lui Leverkusen, într-un meci din etapa a șaptea din Bundesliga. În direct pe Look Sport 3, fosta semifinalistă Europa League a lovit rapid, încă din minutul 4, prin Paciencia. Și tot Paciencia a făcut 2-0 din penalty, în minutul 17. Leverkusen s-a aruncat în atac și a irosit câteva bune situații, însă cei care au marcat au fost tot fotbaliștii echipei gazdă. Dost a înscris pe contraatac și a făcut 3-0, stabilind și scorul final, cu 10 minute înainte de final,

După acest rezultat, Frankfurt o depășește în clasament pe Leverkusen și urcă pe locul 7 cu 14 puncte. Leverkusen este pe 8 și are tot 14 puncte, dar cele două echipe sunt despărțite de golaveraj.