VIDEO | FRANKFURT SE ÎNCURCĂ LA MAINZ DUPĂ CE A AVUT MECIUL ÎN MÂNĂ - LOOKSPORT
Bundesliga Noutăți Video

VIDEO | FRANKFURT SE ÎNCURCĂ LA MAINZ DUPĂ CE A AVUT MECIUL ÎN MÂNĂ

Mainz a reușit să se impună pe teren propriu în meciul cu Eintracht Frankfurt, după ce oaspeții au condus cu 1-0 la pauză și au controlat jocul. În direct pe Look Plus, echipa din Frankfurt a deschis scorul prin austriacul Martin Hinteregger, în minutul 34 și părea că se îndreaptă spre victorie. A fost de ajuns o greșeală de proporții comisă de Kohr, care a văzut cartonașul roșu cu un minut înainte de pauză, pentru ca raportul de forțe din teren să se schimbe.

Cu avantajul omului în plus pe teren, Mainz a atacat mai mult în repriza secundă, iar rezultatele nu au întârziat să apară. Mai întâi, Onisiwo a restabilit egalitate, 1-1, la 5 minute de la reluarea jocului, iar ungurul Szalai a stabilit scorul final, 2-1 în favoarea gazdelor, din minutul 69.

După acest eșec, Frankfurt rămâne pe locul 10 cu 17 puncte, în timp ce Mainz face 15 puncte și urcă pe locul 12.