Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2

VIDEO | Frankfurt - Union Berlin 1-2. Semifinalista Europa League din sezonul trecut e de nerecunoscut în aces an

Fotbal Internațional Publicat pe 25 feb 2020

Eintracht Frankfurt a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, de Union Berlin, scor 2-1, într-un meci din etapa a 23-a din Bundesliga. După o primă repriză albă, oaspeţii au deschis scorul în minutul 49, prin Andersson. Echipa din capitala Germaniei şi-a majorat avantajul, în minutul 67, cu largul concurs al fundaşului francez de la Frankfurt, N'Dicka, care şi-a trimis mingea în propria poartă presat de un adversar. În minutul 79 a fost rândul celor de la Frankfurt să beneficieze de pe urma unei greşeli în defensiva oaspeţilor, când Hubner a deviat o minge în poarta lui Gikiewicz.Însă Eintracht nu a mai avut forţa să mai marcheze măcar o dată, pentru a obţine măcar o remiză şi berlinezii pleacă de la Frankfurt cu 3 puncte importante. După acest rezultat, cele două echipe au făcut rocadă în clasament. Union Berlin ocupă în acest moment poziţia a zecea şi are 29 de puncte, cu unul mai mult decât adversarii de azi care se află acum pe locul 11.