Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga Athletic Bilbao - FC Sevilla 1-2. Oaspeţii întorc partida şi o egalează pe Atletico Madrid în La Liga
Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium Inter, doar egal cu Verona. Trupa lui Conte ratează şansa de a urca pe locul 3 în Serie A. Finalul de sezon se anunţă extrem de strâns la podium
Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3 Victorie cu emoţii pentru liderul din Portugalia. Tondela - Porto 1-3
Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I” Rednic, după încă un eşec usturător pe banca Iaşiului. ”Am preferat să sacrific Cupa. Mai importantă pentru noi e menţinerea în Liga I”
Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop Leo Grozavu, moderat în declaraţii după victoria contra celor de la Iaşi. Ce a spus despre scandalul cu Fulop
Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!” Istvan Fulop vrea Cupa României la Sfântu-Gheorghe. ”Aşteptăm cu nerăbdare finala!”

VIDEO | Frankfurt - Union Berlin 1-2. Semifinalista Europa League din sezonul trecut e de nerecunoscut în aces an

Fotbal Publicat pe 25 feb 2020

Eintracht Frankfurt a fost învinsă în această seară, pe teren propriu, de Union Berlin, scor 2-1, într-un meci din etapa a 23-a din Bundesliga. După o primă repriză albă, oaspeţii au deschis scorul în minutul 49, prin Andersson. Echipa din capitala Germaniei şi-a majorat avantajul, în minutul 67, cu largul concurs al fundaşului francez de la Frankfurt, N'Dicka, care şi-a trimis mingea în propria poartă presat de un adversar. În minutul 79 a fost rândul celor de la Frankfurt să beneficieze de pe urma unei greşeli în defensiva oaspeţilor, când Hubner a deviat o minge în poarta lui Gikiewicz.Însă Eintracht nu a mai avut forţa să mai marcheze măcar o dată, pentru a obţine măcar o remiză şi berlinezii pleacă de la Frankfurt cu 3 puncte importante. După acest rezultat, cele două echipe au făcut rocadă în clasament. Union Berlin ocupă în acest moment poziţia a zecea şi are 29 de puncte, cu unul mai mult decât adversarii de azi care se află acum pe locul 11.