”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Franţa, Suedia, Norvegia şi Egipt, calificate în sferturile Campionatului Mondial de handbal masculin

Handbal Publicat de Andrei Ionascu pe 25 ian 2021

Franţa, Norvegia, Suedia şi Egipt s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de handbal masculin găzduit de Egipt, după ultimele partide din grupele principale 3 şi 4. Cele mai importante confruntări pot fi urmărite pe canalele Look Sport şi pe looksport.ro/ppv.

Franţa şi-a luat revanşa în faţa Portugaliei după eşecul de la EURO 2020. ‘Les Bleus’ s-au impus cu 32-23.

Dika Mem şi Timothey Nguessan au marcat câte cinci goluri, dar cel mai bun de la francezi a fost extrema Hugo Descat (fost la Dinamo Bucureşti), autor a 8 goluri.

Franţa a avut victorii pe linie în grupa principală 3. În sferturi, Franţa va înfrunta învinsa dintre Spania şi Ungaria, care se vor întâlni luni.

Norvegia, vicecampioana mondială, a reuşit o victorie în faţa Islandei, scor 35-33. Viitoarea adversară a scandinavilor va fi câştigătoarea dintre Spania şi Ungaria.

Suedia a făcut spectacol cu Rusia, câştigând cu 34-20. Nordicii au câştigat grupa principală 4, fiind neînvinşi de şase meciuri. Adversara Suediei din sferturi vas fi aleasă dintre Argentina, Croaţia şi Qatar.

Gazda Egipt s-a calificat cu emoţii în faza următoare a Campionatului Mondial, după o remiză cu Slovenia, scor 25-25. În sferturi, Egipt va avea o misiune aproape imposibilă în faţa campioanei mondiale Danemarca.