Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc” Răzvan Bureleanu a anunţat un nou parteneriat. „Investiţia în copii, garanţia unui viitor mai bun al societăţii noastre şi al fotbalului românesc”
Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar

VIDEO ǀ Gafă de cascadorii râsului făcută de portarul împrumutat de la FCSB II. Universitatea Cluj a făcut spectacol cu Dacia Unirea Brăila

U Cluj Publicat pe 25 sep 2021

Universitatea Cluj s-a impus la scor de neprezentare pe terenul Daciei Unirea Brăila în etapa a opta a Ligii secunde.

Oaspeţii au învins categoric prin golurile marcate de Ribeiro (minutul 12), Boiciuc (minutul 43) şi Blejdea (minutul 80).

La golul al doilea al ”şepcilor roşii”, Andrei Cristian, portar împrumutat de la FCSB II, i-a pasat balonul lui Alex Boiciuc, care nu l-a iertat. Cristian a comis o gafă rareori întâlnită în fotbalul profesionist.

Universitatea Cluj adună astfel 18 puncte în clasament şi o egalează pe lidera Petrolul Ploieşti, care are meci în deplasare cu Unirea Dej, de la ora 13:00.

Dacia Unirea Brăila rămâne cu două puncte în opt etape şi un golaveraj catastrofal: 4-24. Dacă Astra Giurgiu nu ar fi fost penalizată cu 10 puncte, echipa antrenată de Florentin Petre ar fi fost pe ultimul loc în eşalonul secund.

Rezultate înregistrate în restul partidelor disputate, sâmbătă, în etapa a opta a Ligii II:

• Csikszereda - FC Buzău 2-3 (Kovacs 45’+2, 54 / Chica-Rosa 1’, Păturcă 67’, Lopez 86’)
  • Metaloglobus - Unirea Constanţa  1-4 (Herea 90’ + 3, Tălmaciu 24’, Serbănescu 64’, 76’, Niţă 79’)
  • Şelimbăr - Astra 1-1 (Curtean 89’ / Gheorghe 81’).