Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

VIDEO | GALATASARAY A PIERDUT, DAR MERGE MAI DEPARTE. SPECTACOL TOTAL ÎN RETURUL CU HATAYSPOR

Noutăți Publicat pe 28 feb 2019

Galatasaray a pierdut a doua manşă cu Hatayspor, din sferturile Cupei Turciei, dar a fost salvată de golurile din deplasare. Echipa lui Fatih Terim a deschis scorul în minutul 19 prin Celic. În partea a doua, Akbaba a făcut 2-0 şi campioana Turciei era deja cu gândul la semifinale. Gazdele au fost aproape de o surpriză uriaşă în minutele care au urmat. După un fault în careu, Hatayspor a primit 11 metri. Karadeniz a transformat penalty-ul şi scorul a devenit 1-2. Acelaşi jucător a reuşit să marcheze din nou în minutul 70, tot de la punctul cu var. Echipa din a doua ligă turcă a prins curaj, iar după golul lui Aydin a preluat conducerea. Galatasaray şi-a dat apoi un autogol de cascadorii râsului prin Cipe. La faza premergătoare, mingea părea ca a ieşit în afara terenului. Arbitrul nu şi-a schimbat decizia şi Hatayspor mai avea nevoie de un gol pentru calificare. Acel gol putea veni în al cincilea minut de prelungire. Mingea s-a oprit, însă, în braţele portarului de la Galatasaray. Formaţia din Istanbul o va întâlni în semifinale pe Malatyaspor.