VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

VIDEO | Galatasaray s-a calificat în grupele Europa League! Cicâldău n-a avut drept de joc

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 26 aug 2021

Galatasaray Istanbul s-a calificat în grupele Europa League, după victoria de pe teren propriu cu echipa daneză Randers, scor 2-1, în manşa retur. În partida tur, scorul a fost egal, 1-1.

Mijlocaşul Alex Cicâldău n-a avut drept de joc pentru această ‘dublă’.

Randers a deschis scorul în minutul 11, prin Marvin Egho.

Galatasaray a egalat în minutul 48, prin Patrick van Aanholt.

În minutul 59, turcii au preluat conducerea, după autogolul lui Frederik Lauenborg.

În grupele Europa League, vor putea fi înregistraţi atât Alex Cicâldău (transferat de la Universitatea Craiova), cât şi Olimpiu Moruţan (transferat recent de la FCSB).

Sursa foto: Twitter Galatasaray