Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 8 iul 2020

Alanyaspor a câştigat cu 4-1, pe teren propriu, contra celor de la Galatasaray, într-o partidă din etapa cu numărul 31 a campionatului Turciei.

După un început de repriză fără ocazii mari, pe final lucrurile s-au dezlănţuit. Au fost înscrise 3 goluri în doar 6 minute. Cisse a reuşit o ”dublă”, dar Galatasaray a redus din diferenţă în al treilea minut de prelungiri, prin Buyuk.

Repriza secundă a semănat foarte mult cu prima, cu goluri venite pe final, de data aceasta doar cei de la Alanya au mai marcat şi au realizat o victorie zdrobitoare. Bakasetas din centrarea lui Fernandes şi Pektemek cu o lovitură de cap care l-a prins pe portarul Galatei pe picior greşit au stabilit scorul final, un neverosimil 4-1.

În urma acestui rezultat, Alanyaspor urcă pe locul 5, la doar un punct de ultimul loc de Europa League, care este deţinut de cei de la Galatasaray.