VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO

VIDEO | Gane nu s-a ferit să îşi spună nemulţumirile după umilinţa trăită de Dinamo cu Botoşani. Reacţie fermă cu direcţie clară: Cortacero

Dinamo Publicat pe 24 ian 2021

Tehnicianul dinamovist Ionel Gane a declarat, duminică seară, după meciul cu FC Botoşani, scor 0-4, că Pablo Cortacero trebuie să le recâştige încrederea celor de la Dinamo după problemele din ultimele luni. În ceea ce priveşte partida cu botoşănenii, Gane consideră că aceasta trebuie uitată rapid.

Am făcut greşeli indivduale şi ne-au costat. A venit şi golul 3 şi meciul era jucat. A doua repriză ei nu au mai fortaţ, dar jocul s-a jucat în primele minute, când noi nu am contat. Au fost câţiva jucători pe care nu am putut conta.

Meciul s-a jucat în primele minute, când noi nu am început foarte bine. Au contat şi absenţele, am avut zece jucători under 21, au lipsit jucători importanţi. Lucrurile s-au liniştit în privinţa jucătorilor, de a rămâne la echipă şi a mă baza pe ei în continuare. Acest meci trebuie să îl uităm foarte repede. (...) Cred că Pablo Cortacero are nevoie de fapte să ne recâştige încrederea. Sunt multe lucruri puse la punct în ultimul timp datorită celor de la DDB”, a spus Ionel Gane.

FC Botoşani a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, Dinamo, într-un meci din etapa a 18-a din Casa Liga 1. Golurile au fost marcate de Keyta ‘1, ’37 (penalti), Ongenda ’23 şi Haruţ ’64.