Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | GAZ METAN ŞI FC BOTOŞANI ÎŞI ÎMPART PUNCTELE. MOLDOVENII AU RATAT MARILE OCAZII ALE MECIULUI

Video Publicat pe 24 nov 2019

Gaz Metan Mediaş şi FC Botoşani au încheiat la egalitate, 0-0, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii 1. În direct pe Look Plus, oaspeţii, care aveau neapărat nevoie de victorie pentru a mai spera la play-off, au mizat totul pe cartea atacului. Moldovenii au ratat o mulţime de ocazii în prima repriză, culminând cu un penalty irosit de Rodriguez, în minutul 13. După pauză, gazdele au trecut la cârma partidei şi a fost rândul lor să fie mai prezente în jumătatea adversă.

S-a terminat însă 0-0, rezultat care îi avantajează pe ardeleni. De altfel, Gaz Metan Mediaş face 27 de puncte şi mai urcă un loc, până pe 5, devansând FCSB. De cealaltă parte, Botoşaniul are 23 de puncte şi rămâne pe poziţia a şaptea, iar şansele la un loc în play-off par mai degrabă teoretice.