VIDEO | Gaziantep - Genclerbirligi 2-1. Echipa lui Maxim şi Toşca a înscris două goluri în inferioritate numerică

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 2 mar 2021

Victorie senzaţională pentru Gaziantep în Superliga Turciei! Echipa lui Alex Maxim şi Alin Toşca a câştigat meciul de pe teren propriu cu Genclerbirligi, scor 2-1, în etapa cu numărul 28. Gaziantep a fost condusă şi a jucat în inferioritate numerică în repriza a doua, dar a reuşit să întoarcă scorul.

Alin Toşca a fost integralist pentru Gaziantep, în timp ce Alex Maxim a jucat până în minutul 83.

Genclerbirligi a condus la pauză, după reuşita lui Lima din minutul 18. În minutul 58, Mirallas a fost eliminat de la Gaziantep, pentru un fault fără minge. A fost nevoie de consultarea sistemului VAR.

În mod neaşteptat, Gaziantep a întors rezultatul, după reuşitele lui Ozer (60') şi Jefferson (80').

Atacantul Bogdan Stancu este accidentat şi nu a făcut parte din lotul lui Genclerbirligi.

Gaziantep a urcat pe locul 6 în clasamentul din Turcia, în timp ce Genclerbirligi rămâne pe loc retrogradabil, 20.

Sursa foto: Twitter Gaziantep