O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei
Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari

VIDEO | Gaziantep - Trabzonspor 1-1. Şumudică a scos Maxim din meciul cu vicecampioana Turciei, dar fost eliminat în finalul jocului

Superlig Publicat pe 2 oct 2020

Echipa lui Marius Şumudică, Gaziantep, a avut o seară grea cu vicecampioana Trabzonspor. Cu Maxim şi Toşca titulari, echipa fostului rapidist a smuls o remiză în final, scor 1-1, graţie golului reuşit din penalty chiar de Maxim, în minutul 90+2..

Primele 45 de minute au fost echilibrate, cu ambele echipe trecând pe rând pe lângă gol. În partea a doua a meciului, echipa din Trabzon, vicecampioană şi deţinătoarea Cupei Turciei, a început ceva mai bine şi le-a împins pe gazde în jumătatea proprie. Însă golul a venit după o fază bizară, la care defensiva echipei lui Şumudică a fost spectatoare. Portughezul Pereira a executat lung un aut, iar argentinianul Campi s-a desprins din marcaj şi a reluat imparabil, astfel că Gaziantep conducea cu 1-0, din minutul 64.

În minutul 90 a avut loc o fază confuză în careul oaspeţilor, iar arbitrul a dictat penalty după ce a consultat VAR, nu însă înainte de a-l elimina pe Şumudică pentru protestele sale vehemente. Lovitura de pedeapsă a fost transformată cu siguranţă de Maxim, iar Gaziantep a reuşit să smulgă un punct la mare luptă.

După această remiză, Trabzonspor face 5 puncte şi se află pe poziţia a zecea. De cealaltă parte, echipa lui Şumudică are 3 puncte şi pe locul 15.