Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”

VIDEO | GENOA A SMULS UN PUNCT PE TERENUL LUI SPAL. IONUŢ RADU A PUS UMĂRUL DECISIV LA REMIZA „GRIFONILOR”

Video Publicat pe 26 nov 2019

Genoa a reuşit să smulgă un egal în deplasare, cu Spal, 1-1, într-un meci din etapa a 13-a din Serie A. În direct pe Look Plus, Ionuţ Radu a fost erou cel puţin la o fază complicată la parta sa. Cu un minut înainte de pauză, românul nu a reuşit să prindă un şut-centrare şi a respins mingea până la Reca. Fotbalistul lui Spal a reluat spre poartă din 2 metri, dar Radu a respins incredibil cu piciorul, salvându-şi echipa de la un gol gata făcut.

Însă nici portarul naţionalei de tineret a României nu a mai avut ce face în minutul 55, când Petagna l-a învins din lovitură de la 11 metri. „Grifonii” au găsit însă resurse să revină rapid, iar Sturaro a egalat când trecuseră doar 2 minute de la deschiderea scorului. Genoa a reuşit să păstreze rezultatul până la final şi a obţinut un punct preţios pe terenul lui Spal. Genoa şi Spal ocupă în acest moment locurile 18, respectiv 19, retrogradabile, având 10, respectiv 9 puncte.