Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | GENOA OBŢINE UN PUNCT DRAMATIC CU LECCE. ECHIPA LUI RADU A CONDUS CU 2-0, DAR A AVUT DOI JUCĂTORI ELIMINAŢI

Video Publicat pe 8 dec 2019

Fără nicio victorie în ultimele 6 meciuri din Serie A, de la un 3-1 cu Brescia, pe 26 octombrie, Genoa a pierdut o bună ocazie de a se impune în deplasare, pe terenul lui Lecce. În direct pe Look Sport, Pandev a deschis scorul pentru genovezi în minutul 31, iar Criscito a făcut 2-0 în prelungirile primei reprize, când a transformat un penalty.

În partea a doua a meciului, gazdele, la care Romario Benzar nu s-a aflat nici măcar în lotul lărgit pentru acest meci, au reuşit să revină în joc, după ce Falco a redus din handicap, în minutul 60, cu o execuţie excepţională. Din acel moment, totul a început să meargă din ce în ce mai prost pentru Genova. Mai întâi, Agudelo a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat pentru proteste, în minutul 69, pentru ca exact un minut mai târziu Lecce să egaleze. După reuşita lui Andrea Tabanelli, echipa lui Ionuţ Radu a mai încasat o lovitură. Pandev a fost eliminat tot pentru proteste, în minutul 77, iar Genoa a fost nevoită să joace cu două oameni mai puţin pe teren, până la final. A rezistat însă şi a plecat cu un punct de pe terenul lui Lecce, însă şi cu regrete pentru că a fost aproape de o victorie importantă.

După acest rezultat, Lecce acumulează 15 puncte şi se află pe locul 14. În schimb, Genoa e abia pe locul 18, primul retrogradabil, cu 11 puncte.