VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"

VIDEO | GENOA SE SCUFUNDĂ ŞI FĂRĂ RADU. DEFENSIVA „GRIFONILOR” A FĂCUT FIGURAŢIE ÎN FAŢA ROMEI

Video Publicat pe 19 ian 2020

Genoa continuă să se scufunde şi chiar dacă sezonul în Serie A se află abia la mijloc, echipa la care până de curând apăra ca titular Ionuţ Radu este una dintre candidatele serioase la retrogradare. Azi, „grifonii” au pierdut clar pe teren propriu în faţa Romei, 1-3. Cu Radu rezervă, înlocuitorul său, Perin, a fost la fel de neputincios precum era odinioară românul. Cu o defensivă ca şi inexistentă, Perin a încasat primul gol încă din minutul 6, când Cengiz Under a deschis scorul.

Cu un minut înainte de finalul primei reprize, „grifonii” au trimis mingea în propria poartă, autorul autogolului fiind Biraschi. Şi chiar dacă doar un minut mai târziu Pandev a redus diferenţa, repriza secundă le-a aparţinut tot romanilor. Dezeko a marcat ultimul gol cu un sfert de oră înainte de final şi a rispit orice dubiu.

Roma face 38 de puncte şi e pe poziţia a patra, în timp ce Genoa are abia 14 puncte şi se află pe locul 19, penultimul în Serie A.