Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

VIDEO | Gent - Roma 1-1. Italienii se califică „la mustaţă” în optimile Europe League

Fotbal Internațional Publicat pe 27 feb 2020

Gent şi AS Roma au terminat la egalitate, în această seară, 1-1, în Belgia, în manşa secundă a 16-imilor Europa League. Rezultatul îi avantajează pe italieni, care se califică în optimi cu scorul general de 2-1, după ce în tur s-au impus la limită, 1-0 pe „Olimpico”.

În această seară, în direct pe Look Sport 2, belgienii au visat frumos după ce au deschis scorul în minutul 25 prin David. Mai puţin de 5 minute s-au putut bucura de acestă reuşită, pentru că italienii au egalat în minutul 29, când Kluivert l-a învins pe Kaminski şi a stabilit scorul final, calificând-o pe Roma.