Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat” Ioan Ovidiu Sabău s-a liniştit. ”O victorie într-un moment delicat”
”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out ”Au în contract că pleacă dacă echipa retrogradează”. Ipoteză şocantă cu privire la o formaţie din play-out
VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu VIDEO | Imaginile deznădejdii. Dan Şucu, cu mâinile în cap, după ce Rapid a avut un start modest la Ovidiu
VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize VIDEO | Farul - Rapid 1-1, în direct la Prima Sport 1! Rrahmani egalează în prelungirile primei reprize
Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!” Tony are viaţă grea la Poli Iaşi. ”Nu mi-a plăcut jocul nostru!”
Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off Remiză dramatică pentru trupa lui Răzvan Lucescu, contra ultimei clasate din play-off

VIDEO | Getafe a învins Real Sociedad, scor 2-1, şi se menţine pe loc de Liga Europa şi aproape de Liga Campionilor

La Liga Publicat pe 30 iun 2020

Getafe a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Real Sociedad, în ultimul meci al etapei a XXXII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

Jaime Mata a adus victoria gazdelor, prin reuşitele din minutele 20 (p) şi 83. Pentru oaspeţi a marcat Januzaj '55.

În urma acestui rezultat, Getafe se menţine pe locul 5, de Liga Europa, cu 52 de puncte, la două puncte de FC Sevilla, de pe locul 4, de Liga Campionilor.

Real Sociedad ocupă locul 7, cu 47 de puncte, la patru puncte de Villarreal, de pe locul 6, ultimul de Liga Europa.

Real Madrid este lider în clasamentul LaLiga, cu 71 de puncte, iar FC Barcelona ocupă locul 2, cu 69 de puncte.

Podiumul este încheiat de Atletico Madrid, cu 58 de puncte, cu şase etape rămase de disputat din acest sezon.