O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei
Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-1, în direct la Prima Sport 1! Nistor egalează din penalty în prelungirile primei reprize
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari

VIDEO | Ghinion incredibil pentru Morata! Fotbalistul lui Juve a înscris de trei ori, însă VAR i-a stricat bucuria de fiecare dată

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2020

Partida dintre Juventus - FC Barcelona a adus o premieră, care îl are protagonist pe Alvaro Morata. Spaniolul a înscris de trei ori în poarta echipei spaniole, dar VAR i-a stricat bucuria şi a anulat toate golurile, pe motiv de ofsaid.

În minutul 15, imediat după golul de 1-0 reuşit de Dembele, Morata a egalat, dar sistemul video a arătat că a fost ofsaid.

Au urmat alte două goluri reuşite de către Morata, în minutele 30 şi 59, ambele anulate din acelaşi motiv.

Juventus a pierdut pe teren propriu cu Barcelona, scor 0-2. Reuşitele care au contat au fost ale lui Dembele (14') şi Messi (90+1' - penalty).

FC Barcelona este liderul grupei G din Liga Campionilor, cu 6 puncte, urmată de Juventus Torino, cu 3 puncte.