NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului

VIDEO | GHINIONIŞTII DE SERVICIU! DINAMO PIERDE ÎN ULTIMUL MINUT CU BOTOŞANI ŞI RISCĂ SĂ RATEZE PLAY-OFF-UL

Superliga Publicat pe 19 dec 2019

FC Botoşani s-a impus la limită, pe teren propriu, 1-0 cu Dinamo, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1. Partida a fost transmisă în direct pe Look Plus. Unicul gol al meciului a fost reuşit de Cîmpanu, în minutul 90, la câteva secunde după ce a fost introdus în teren.

După acest succes, FC Botoşani o egalează la puncte pe Gaz Metan Mediaş (33), iar cele două echipe sunt departajate de golaveraj. Astfel, în acest moment ardelenii sunt pe locul 6, ultimul care duce în play-off, în timp ce echipa pregătită de Marius Croitoru se află o poziţie mai jos.

De cealaltă parte, Dinamo se îndepărtează şi mai mult de obiectivul său, o clasare pe un loc care să-i permită să evolueze în play-off. „Câinii” au doar 28 de puncte şi se află pe locul 8, cu 28 de puncte. Pauza competiţională de iarnă pare să vină la timp pentru bucureşteni, care au pierdut ultimele trei partide consecutive şi riscau să mai piardă şi alte puncte.