VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe
Jurgen Klopp nu se vede preşedinte al FIFA. ”Probabil că nu aş supravieţui în această mare de rechini” Jurgen Klopp nu se vede preşedinte al FIFA. ”Probabil că nu aş supravieţui în această mare de rechini”
Cine ar fi crezut? Un al treilea frate al lui Michael Porter Jr. are probleme cu legea Cine ar fi crezut? Un al treilea frate al lui Michael Porter Jr. are probleme cu legea
”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo ”Vom juca la intensitate maximă”. Alex Chipciu promite că ”U” Cluj va da totul cu Dinamo
Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea” Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea”
Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei” Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei”

VIDEO | Gică Hagi are mari emoţii pentru play-off. ”Meritam victoria! Am făcut un meci foarte bun”

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 2 mar 2024

Farul Constanţa a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu CFR Cluj, în etapa a 29-a din Superligă.

Gică Hagi consideră că elevii săi meritau victoria. Elevii ”Regelui” au nevoie de un rezultat pozitiv cu FC Botoşani, în ultima etapă din sezonul regular, pentru a se califica în play-off.

”Meritam victoria fără dar şi poate, am făcut un meci foarte bun până în ultimele minute, când s-a întâmplat acea fază. Nu am recuperat pe mingea a doua, dar asta este. Am făcut un meci bun, am alergat din primul până în ultimul minut, am făcut presing, am încercat să-i punem în criză de spaţiu şi timp.

Au jucători valoroşi, dar cred că am făcut un meci bun. Jucătorii erau puţin dezamăgiţi, dar le-am ridicat moralul. Trebuie să mergem înainte, avem timp să ne recuperăm mental şi fizic, apoi să câştigăm în ultima etapă.

Toată echipa a muncit, a vrut, fiecare a încercat să dea cât are. Adversarul a fost foarte bun, calificat în play-off, fără presiune. Am avut ocazii multe, trebuia să marcăm multe goluri, dar portarul a apărat, noi am ratat. Ăsta este fotbalul, n-ai ce să-i faci”