VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO | Gică Popescu, nemulţumit de amânarea meciului Viitorul - Poli Iaşi! "Este o situaţie atipică pentru jucători" Mesaj special pentru Măţan

Farul Constanta Publicat de Andrei Ionascu pe 22 feb 2021

Meciul FC Viitorul - Poli Iaşi, de la Ovidiu, care a fost întrerupt în minutul 69, din cauza vizibilităţii reduse, se va relua marţi, începând cu ora 16.00, în direct pe Look Sport. Meciul a fost oprit de către arbitrul Andrei Chivulete din cauza ceţii dense, la scorul de 0-0. Preşedintele Viitorului, Gică Popescu, s-a declarat nemulţumit de amânarea meciului.

După o oră de la întreruperea partidei, arbitrul şi jucătorii celor două echipe au revenit pe teren şi au constatat că meciul nu se poate relua, ceaţa fiind în continuare densă.

Ambele echipe sunt într-o situaţie dificilă în clasament. Viitorul este pe locul 13, în timp ce Poli Iaşi ocupă ultima poziţie. Viitorul a câştigat un singur meci în 2021, în timp ce Poli Iaşi n-are niciun succes în noul an.

"Nu s-a ridicat ceaţa şi ne-am pus de acord să jucăm cele 30 de minute rămase mâine, la ora 16:00. Este neplăcut pentru jucători, pentru toată lumea. Era bine să fie dus meciul la bun sfârşit. După o primă repriză nereuşită, cred că jucam bine în cea de-a doua repriză, am avut ocazii de poartă. Mâine trebuie să o luăm de la zero, avem 30 de minute la dispoziţie pentru a încerca să câştigăm.

Aici, la Constanţa, ceaţa e destul de densă. Sperăm să jucăm mâine. E neplăcut să reiei jocul din minutul 65. Este o situaţie atipică şi pentru jucători. Jucătorii trebuie să se motiveze, asta e meseria lor, trebuie să rezolve meciul. Măţan trebuie să rezolve întâi meciul de mâine, apoi să se gândească la visul american", a spus Gică Popescu.