VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!
VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească
VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi

VIDEO | 'Golden Boy' Haaland, maşină de goluri! Norvegianul a înscris de patru ori în meciul Hertha - Dortmund 2-5, pe Look Sport 2

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 21 nov 2020

Norvegianul Erling Haaland a înscris de patru ori pentru Borussia Dortmund în meciul din deplasare cu Hertha Berlin, scor 5-2, în etapa a 8-a din Bundesliga, în direct pe Look Sport 2. În plus, Haaland (20 de ani) a reuşit un 'hat-trick' pur, cu reuşite consecutive la Berlin.

Astăzi, Erling Haaland a primit trofeul 'Golden Boy', atribuit celui mai bun tânăr jucător din Europa, într-o anchetă efectuată de cotidianul italian Tuttosport.

Atacantul norvegian are 10 goluri în 7 meciuri în Bundesliga, fiind al doilea golgheter în acest sezon, după Robert Lewandowski (11 reuşite).

La Berlin, Hertha a condus cu 1-0 la pauză, după reuşita lui Cunha. În repriza a doua, Haaland a marcat în minutele 47, 49, 62 şi 80.

Pentru Dortmund a mai înscris Guerreiro, în minutul 70, iar pentru Hertha a marcat tot Cunha, în minutul 79, din penalty.

80 de milioane de euro este cota de piaţă a lui Erling Haaland (20 de ani), potrivit Transfermarkt. Liverpool şi Real Madrid sunt interesate de transferul atacantului norvegian.

Borussia Dortmund ocupă locul 2 în Bundesliga, la un punct de Bayern Munchen. Tot în această seară, Leipzig a remizat în deplasare cu Frankfurt, scor 1-1.

Sursa foto: Twitter BVB