Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow Sfârşit de sezon pentru Djibril Sow
Radu Petrescu a fost delegat la un meci important Radu Petrescu a fost delegat la un meci important
Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor Se ştiu toate echipele din Europa care vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor
NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA NEWS ALERT | Un baschetbalist a fost suspendat PE VIAŢĂ din NBA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Se decide a doua finalistă a Cupei României
Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată" Carlo Ancelotti, mesaj ferm după calificarea în semifinale! "Real nu moare niciodată"

VIDEO | GOLUL LUI RONALDO NU A FOST DE AJUNS. JUVENTUS, ELIMINATĂ DE AJAX DIN CHAMPIONS LEAGUE

Video Publicat pe 17 apr 2019

Seară magică la Torino. Ajax a învins-o cu 2-1 pe Juventus şi s-a calificat în semifinalele Champions League. Lăncierii puteau deschide scorul în minutul 20, la reluarea lui Van de Beek. Replica gazdelor a venit rapid, la şutul argentinianului Dybala. Olandezii nu au mai avut, însă, nicio şansă la lovitura de cap a lui Ronaldo. Portughezul a făcut 1-0, la fel ca şi în tur, iar italienii se vedeau deja în semifinale. Golul a fost validat după consultarea probei video. Gruparea din Amsterdam nu şi-a pierdut încrederea, iar Van de Beek a restabilit egalitatea. După revenirea de la cabine, Ziyech o putea aduce în avantaj pe Ajax. Doar intervenţia polonezului din poarta bianconerilor a păstrat egalitatea de pe tabelă. Acelaşi goalkeeper a intervenit şi la ocazia lui Van de Beek. În minutul 66, însă, elevii lui Allegri nu au mai scăpat. De Ligt a marcat pentru 2-1, stabilind totodată şi scorul final. Rezultatul meciului din tur a fost 1-1.