Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare

VIDEO | Goluri multe în Bundesliga! Dortmund s-a încurcat la Frankfurt

Bundesliga Publicat de Andrei Ionascu pe 5 dec 2020

Pas greşit pentru Borussia Dortmund în lupta pentru prima poziţie în Bundesliga! 'Galben-negrii' au remizat în deplasare cu Eintracht Frankfurt, scor 1-1, în etapa a 10-a. A fost din nou spectacol în Germania, cu multe goluri în cele patru meciuri care s-au jucat de la ora 16:30.

La Frankfurt, Eintracht a deschis scorul în minutul 9, prin Kamada. Giovanni Reyna a egalat pentru Dortmund în minutul 56.

Iată celelalte rezultate:

Bielefeld - Mainz 2-1 (Prietl 21', Doan 31' / Stoger 82')

Freiburg - Monchengladbach 2-2 (Lienhart 32', Grifo 49' - penalty / Embolo 23', Plea 50')

Koln - Wolfsburg 2-2 (Thielmann 18', Duda 43' / Arnold 29', Weghorst 47')

Sursa foto: Twitter Dortmund