LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

VIDEO | Haaland e de neoprit! 13 goluri în 11 meciuri de Liga Campionilor pentru atacantul norvegian

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 5 nov 2020

Erling Haaland a revenit după o accidentare şi a înscris două goluri în victoria Borussiei Dortmund în Belgia cu Club Brugge, scor 3-0, în runda a treia din grupa F a Ligii Campionilor. Atacantul norvegian în vârstă de 20 de ani are 13 goluri în doar 11 apariţii în UCL.

Haaland este golgheterul la zi al Ligii Campionilor, sezonul 2020-2021, cu patru reuşite, la egalitate cu Diogo Jota (Liverpool), Alvaro Morata (Juventus) şi Marcus Rashford (Manchester United).

La Bruges, în direct la Look Sport, Thorgan Hazard a deschis scorul în minutul 14. Dortmund a condus cu 3-0 la pauză, după 'dubla' lui Erling Haaland, din minutele 18 şi 32.

Cifrele lui Haaland sunt fabuloase! Atacantul în vârstă de 20 de ani are 25 de goluri în 28 de meciuri pentru Borussia Dortmund, în toate competiţiile.

80 de milioane de euro este cota de piaţă a lui Erling Haaland, potrivit Transfermarkt. Norvegianul a venit la Dortmund în ianuarie 2020.

Borussia Dortmund are şase puncte în grupa F şi este liderul clasamentului, urmată de Lazio (5 puncte) şi Club Brugge (4 puncte).