NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren

VIDEO | HAGI ÎL BATE PE DAN PETRESCU, IAR VIITORUL PROVOACĂ AL DOILEA EŞEC CFR-ULUI ÎN ACEST CAMPIONAT

Video Publicat pe 6 oct 2019

Viitorul s-a impus în derby-ul cu CFR Cluj, 3-1, şi i-a egalat pe ardeleni la puncte în clasament. În direct pe LOOK PLUS, echipa lui Gică Hagi a spart gheaţa în minutul 27, profitând de o eroare din defensiva clujeană. Peteleu a greşit impardonabil la o fază la care şi-a trimis în propria poartă, imparabil, de la câţiva metri, Şi tot Viitorul a marcat după mai puţin de 10 minute, când Matei a şutat senzaţional, de la peste 30 de metri, catapultând mingea la vinclu.

Şi dobrogenii nu s-au oprit aici. Au profitat la maxim de faptul că CFR a mizat totul pe cartea atacului, iat Rivaldinho a lovit în minutul 57 şi Viitorul conducea cu un neverosimil 3-0. Atacurile disperate ale clujenilor au dat în cele din urmă roade, dar tardiv. Culio a redus din diferenţă, în minutul 76, transformând un penalty obţinut de Costache. Clujenii s-au năpustit asupra adversarilor, dar au ratat nepermis şi Viitorul a câştigat cu 3-1, absolut meritat, în special după aspectul jocului din prima repriză. După acest succes, echipa lui Gică Hagi egalează la puncte CFR-ul (24) şi urcă pe poziţia a doua, în timp ce ardelenii îşi păstrează locul de lider datorită unui golaveraj mai bun.