George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

VIDEO | Hagi nu s-a înşelat! Pariul "Regelui" a îngenuncheat Dinamo în 15 minute

Superliga Publicat pe 26 feb 2021

Jo Santos, 29 de ani, a avut nevoie, practic, de doar 15 minute pentru a decide meciul dintre Dinamo şi Viitorul, din Ştefan cel Mare.

Mijlocaşul ofensiv brazilian şi-a dat rapid măsura talentului în "Groapă", iar la finalul primului sfert de oră îşi trecuse în cont, deja, un gol şi un penalty obţinut.

În minutul patru, Jo a profitat de o degajare a lui Ehmann în George Ganea, iar calitatea tehnică i-a permis să plaseze mingea la colţul lung, pe lângă Eşanu, pentru 1-0.

În minutul 15, sud-americanul a luat o fază pe cont propriu, i-a păcălit ca în curtea şcolii pe Steliano Filip şi Diego Fabbrini, apoi a fost faultat şi arbitrul Cojocaru a dictat penalty. Lui George Ganea nu i-a rămas decât să transforme lovitura de la 11 metri pentru un 2-0 în care Jo a jucat rolul protagonistului.