Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona
Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă Cine ar fi crezut? Motivul incredibil pentru care un fotbalist din MLS nu a avut voie nici măcar să stea pe bancă
All-season, avantaje şi dezavantaje All-season, avantaje şi dezavantaje

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2020

Glasgow Rangers a terminat la egalitate, scor 2-2, în deplasare, pe terenul celor de la Hibernian, în etapa VIII din Scoţia.

Ianis Hagi a fost titular şi a jucat timp de 75 de minute, fiind înlocuit de veteranul Defoe. Fotbalistul român s-a remarcat în minutul 57, când a dat o pasă de gol pentru Arfield, la scorul de 2-1.

Wright a deschis scorul pentru Hibernian, iar în prelungirile primei reprize, Morelos a adus egalarea pentru echipa lui Gerrard, care a preluat conducerea prin Arfield, dar s-a văzut egalată în minutul 71, de către Doidge.

Rangers este lider în campionat cu 20 de puncte, unul în plus faţă de Celtic, care are însă un meci mai puţin disputat.