VIDEO | HALEP, ÎN SFERTURI LA MIAMI. ROMÂNCA A ÎNVINS-O FĂRĂ PROBLEME PE VENUS WILLIAMS - LOOKSPORT
Noutăți Video

Simona Halep s-a calificat în sferturi la turneul de la Miami. Românca a învins-o în două seturi, 6-3, 6-3, pe Venus Williams, locul 43 WTA. În prima parte a meciului, Simona a avut nevoie de 3 break-uri pentru a face 1-0. Setul 2 a fost ceva mai echilibrat, românca reuşind break-ul decisiv la 3-1. Cu acest meci de o oră şi 13 minute, Halep reuşeşte a patra victorie consecutivă împotriva lui Venus. Ultima întâlnire dintre cele două jucătoare a fost la Australian Open. Simona o va întâlni în sferturi pe Qiang Wang, din China. Dacă va câştiga acest turneu, Halep ar putea urca din nou pe locul 1 în lume. Tot la Miami, Simona se află în optimi la dublu, unde, alături de Julia Georges, va întâlni perechea Niculescu Spears.