VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Harry Kane a 'îngropat-o' pe Tottenham la Zagreb! Ratările uriaşe ale atacantului englez / Orsic, eroul lui Dinamo Zagreb, scrie istorie în Europa League

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 18 mar 2021

Tottenham Hotspur a fost eliminată în mod surprinzător în optimile de finală ale Europa League, în direct pe Look Sport 2, deşi a câştigat meciul tur cu Dinamo Zagreb, scor 2-0. Englezii au fost de nerecunoscut în retur şi au pierdut cu 3-0, după prelungiri. La Zagreb, golgheterul lui Tottenham, Harry Kane, a ratat două ocazii imense de gol, în minutele 85 şi 116.

De cealaltă parte, Mislav Orsic a fost eroul lui Dinamo Zagreb, reuşind un hat-trick, în minutele 62, 83 şi 106.

Iată ocaziile irosite de către Harry Kane, care o putea califica pe Tottenham în sferturile de finală ale Europa League:

Record negativ pentru Jose Mourinho, care a pierdut doar pentru a treia oară în cariera de antrenor un meci la trei goluri diferenţă, în cupele europene.

Calificarea lui Dinamo Zagreb este cu atât mai surprinzătoare cu cât antrenorul Zoran Mamic a ajuns la închisoare, chiar înaintea returului.

Atacantul croat Mislav Orsic este primul jucător din istoria clubului Dinamo Zagreb care înscrie trei goluri împotriva unei echipe din Anglia în cupele europene.

Sursa foto: profimediaimages.ro