Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen Băluţă, integralist în partida pe care echipa sa a terminat-o la egalitate cu Mlada Boleslav. Mâine, în direct pe Look Plus, Nicuşor Stanciu are derby cu Plzen
EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look EXCLUSIV | Pleacă Chindriş într-un campionat de top? Dugandzic ajunge la FCSB? Marius Croitoru a oferit răspunsurile la Fotbal Look
EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate EXCLUSIV | Marius Croitoru a vorbit la Fotbal Look despre una din cele mai mari probleme ale fotbalului românesc. De ce crede tehnicianul că jucătorii autohtoni eşuează în străinătate
Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş Noi detalii despre cazul care a şocat handbalul autohton. Comunicatul celor de la CSM Făgăraş
VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund VIDEO | Victorie de control. Dortmund - Hertha 1-0. Gazdele continuă cursa de urmărire a liderului şi îşi consolidează locul secund
Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului Prunea ţine cu jucătorii, care au decis să boicoteze meciul cu Voluntari. Declaraţia oficialului

VIDEO Hertha, 10 minute de magie cu Union în derby-ul Berlinului! Bundesliga continuă sâmbătă şi duminică la posturile Look

Fotbal Publicat pe 22 mai 2020

Hertha Berlin s-a impus, în această seară, pe teren propriu, 4-0 cu Union, în direct pe Look Plus.

Unul din cele mai aşteptate meciuri ale rundei cu numărul 27 din Bundesliga a fost derby-ul Berlinului, dintre Hertha şi Union. După o primă repriză albă, echipa antrenată de Bruno Labbadia a avut 10 minute de graţie, decisive pentru soarta partidei. În minutul 51, bosniacul Ibisevic a spart gheaţa, iar după un minut tot el i-a pasat decisiv belgianului Lukebakio, care a dus scorul la 2-0.

Şi tot Ibisevic a fost imperial în minutul 61, când a reuşit al doilea său assist în acest joc, oferindu-i o minge de gol brazilianului Cunha. S-a terminat însă 4-0, pentru că un alt belgian, Dedryck Boyata, şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor şi a stabilit rezultatul final. Astfel, Hertha obţine a doua victorie consecutivă după reluarea Bundesligii şi face 34 de puncte, urcând pe locul 10. De cealaltă parte, concitadina Union se află exact la polul opus. Nou-promovata în Bundesliga a pierdut al doilea meci consecutiv şi e abia pe locul 12, cu 30 de puncte.

În clasament, lider este Bayern, care are 58 de puncte, iar pe locurile 2 şi 3 se află Borussia Dortmund (54 de puncte), respectiv Borussia Mönchengladbach.

Sâmbătă şi duminică, Bundesliga continuă la posturile Look cu celelalte meciuri din cadrul etapei a 27-a, după următorul program: