VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou VIDEO | Farul - CFR Cluj 2-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Cojocaru marchează din nou
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO ǀ Ianis Hagi, decisiv pentru Rangers! Românul, meci solid cu St. Mirren

Stranieri Publicat pe 24 oct 2021

Ianis Hagi a fost titular în partida lui Rangers cu St. Mirren, din etapa a 10-a a primei ligi din Scoţia. Duelul a fost în direct pe Look Sport, iar formaţia mijlocaşului român s-a impus cu 2-1, după ce a fost condusă.

Rangers s-a văzut condusă în deplasarea cu St. Mirren încă din minutul 4, când a marcat Ronan. Până la pauză, cu trei minute înaintea finalul de repriză chiar, trupa lui Ianis Hagi a marcat de două ori. În primă fază, Roofe a marcat de la punctul cu var, în minutul 42, pentru ca un minut mai târziu Morelos să înscrie de la 11 metri. Ianis Hagi a fost decisiv la primul gol, pentru că el a scos lovitura de pedeapsă.

Rangers a controlat şi partea secundă, însă nu şi-a mai creat mari şanse de gol. Ianis Hagi a rămas pe teren până în minutul 78, când a fost înlocuit cu Arfield.

Succesul o menţine pe Rangers pe locul 1 în campionat, cu 23 de puncte, la trei lungimi de locul 2, ocupat de Hearts. De altfel, ocupanta locului 3 în prima ligă din Scoţia are tot 20 de puncte.

Etapa următoare, Rangers evoluează acasă cu Aberdeen, locul 8.