VIDEO | Ouzounidis apelează la rotaţia jucătorilor în play-off. "Este o perioadă cu multe meciuri. Este important să începem cu dreptul" VIDEO | Ouzounidis apelează la rotaţia jucătorilor în play-off. "Este o perioadă cu multe meciuri. Este important să începem cu dreptul"
FED CUP | România - Italia se vede în direct pe Look Sport+. Mihaela Buzărnescu - Martina Trevisan, de la ora 17:30, în direct pe Look Sport+. Irina Bara a pierdut primul meci FED CUP | România - Italia se vede în direct pe Look Sport+. Mihaela Buzărnescu - Martina Trevisan, de la ora 17:30, în direct pe Look Sport+. Irina Bara a pierdut primul meci
Echipa ideală a Ligii 1, sezonul regulat. Cinci jucători de la FCSB, câte doi de la CFR Cluj şi Craiova Echipa ideală a Ligii 1, sezonul regulat. Cinci jucători de la FCSB, câte doi de la CFR Cluj şi Craiova
Transfer surprinzător. Sepsi şi-a vândut golgheterul cu 700.000 de euro! Transfer surprinzător. Sepsi şi-a vândut golgheterul cu 700.000 de euro!
Marius Constantin, la Craiova până la 37 de ani! Ce salariu va încasa Marius Constantin, la Craiova până la 37 de ani! Ce salariu va încasa
VIDEO | Începe play-out-ul Ligii 1! UTA - Viitorul, de la ora 17:30, pe Look Sport. Echipele de start VIDEO | Începe play-out-ul Ligii 1! UTA - Viitorul, de la ora 17:30, pe Look Sport. Echipele de start

VIDEO | Încă o problemă de arbitraj în Liga 1! FC Argeş a cerut ofsaid la faza premergătoare penalty-ului transformat de CFR Cluj

Liga I Publicat de Andrei Ionascu pe 1 mar 2021

CFR Cluj o conduce pe FC Argeş cu 3-0, după 49 de minute de joc, în etapa a 25-a din Liga 1. În direct pe Look Sport, CFR a înscris două goluri din penalty şi a beneficiat de un autogol. FC Argeş a cerut ofsaid la faza premergătoare penalty-ului de la golul doi, iar pe reluare se poate observa o eroare a arbitrului asistent.

Momentul controversat s-a petrecut în minutul 37. Costache a primit mingea în banda dreaptă, dar se afla în ofsaid. Arbitrul a lăsat jocul să continue. Costache a centrat, iar Maric a atins mingea cu mâna în careu.

Ciprian Deac a transformat cele două lovituri de la 11 metri obţinute de CFR Cluj, în minutele 35 şi 38. Maric a trimis mingea în propria poartă în debutul reprizei secunde.

FC Argeş are 11 meciuri consecutive fără înfrângere în Liga 1.

Mai multe echipe din Liga 1 au contestat arbitrajele din ultimele etape şi au cerut introducerea rapidă a sistemului VAR.